Wieczorowa mała czarna

Klasyczna mała czarna – sukienka, która jest naprawdę wyjątkowa. Nie innej sukienki, która jednakowo dobrze nadawałaby się na różne okazje i okoliczności. Warto wiedzieć, że historia tej małej czarnej sukienki sięga lat 20-tych XX wieku i właściwie od tamtej pory nie wychodzi ona z mody – stała się już jednym z kanonów piękna wykreowana przez znaną na całym świecie Coco Chanel.

Każda z nas potrzebuje w miarę uniwersalnej kreacji. Można w niej pójść na randkę, do pracy, do dyskoteki czy też właśnie na studniówkę. Jedyna sztuka to odpowiednie dobranie małej czarnej do figury, a następnie pozostaje nam Studniówkowa mała czarnajedynie zabawa ozdobami i dodatkami, które to w zasadzie zdecydują o tym jaki charakter będzie miała nasza kreacja. Nie ma na świecie dwóch identycznych osób dlatego każda z nas ma inną sylwetkę.

Nie należy się tym martwić ponieważ stosując różne triki można podkreślić jej zalety i zamaskować ewentualne mankamenty. Ten niepozorny właściwie czarny skrawek materiału dzięki ciekawej stylizacji umożliwia nam tak naprawdę wyrażenie samej siebie. Nie wyobrażam sobie damskiej szafy, w której brakuje małej czarnej będącej już w zasadzie symbolem kobiecości. Jest to idealna sukienka dla każdej kobiety. Mała czarna dla wszystkich!

Co głównie kształtuje nam naszą kreację kiedy wybieramy się w małej czarnej? Dodatki! W tym sezonie olbrzymią furorę robią „na salonach” żywe, wyraziste kolory, dlatego wybierając tą właśnie sukienkę możemy bez krępacji i z odwagą sięgnąć na przykład po krwiście czerwone szpilki, czerwoną szminkę oraz pokusić się na makijaż w stylu Audrey Hepburn.Nie można jednak przesadzić z ilością kolorów ponieważ chcemy zdecydowanie uniknąć kiczowatego efektu.  O czym należy pamiętać? Mała czarna to nie mini – nie może być za krótka i  posiadać zbyt dużych dekoltów. Jest to sukienka w której masz się czuć dobrze, wyjątkowo i pięknie – dlatego musi być przede wszystkim wygodna.

Mała czarna zaczęła swoją karierę przed pierwszą wojną światową, kiedy to dzięki Coco Channel odegrała wielką rolę w emancypacji kobiet. Po wojnie status tej sukienki się zmienił – dzięki niej kobiety zaczynały wyrażać swoją niezależność i nosiła ją prawie każda z nich jednak co zaskakujące każda zachowywała oryginalny styl. Swój własny styl. Działo się tak dlatego, że coraz modniejsze stawały się dodatki, które umożliwiały Paniom wyrażenie własnego stylu bycia. Dodatki zmieniały się z roku na rok wraz z aktualnymi trendami natomiast mała czarna pozostawała nie zmienna.

Oczywiście zmieniały się fasony czy kroje jednak sama idea pozostawała nie zmieniona czego powodem była duża popularność małej czarnej wśród ówczesnych gwiazd kina. Idealnym przykładem tego może stać się znana Audrey Hepburn, która wyglądała w małej czarnej tak zjawiskowo, że stała się w zasadzie jej „chodzącą reklamą”.

Kiedyś mała czarna, która kiedyś stanowiła manifest wolności i niezależności dzisiaj jest symbolem seksapilu. Jest naprawdę wiele okazji do złożenia małej czarnej. Studniówka jest jak najbardziej jedną z nich  a zakładając taką właśnie sukienkę mamy pewność, że przykujemy na pewno nie jedno oko.

Mała czarna jest bardzo często wybierana. Pojawiło się również wiele jej modyfikacji takich jak na przykład sukienki typu tulipan czy tuba, które przeznaczone są w szczególności dla osób młodych i odważnych.
Obecnie mała czarna  jest zwykle dość krótka i dopasowana. Posiada oczywiście ładny dekolt i ramiączka jednak znów pojawia się tu zasada dobierania sukienki do własnej figury i urody. Jeśli chcemy się dobrze bawić i podobać powinnyśmy wziąć pod uwagę w jakiej wyglądamy dobrze.

Jeśli posiadamy ładne wcięcie w talli co nam szkodzi? Podkreślmy je! Czarna sukienka okazyjnaZwężająca się u góry sukienka z subtelnym paskiem załatwi sprawę. Nie mamy wcięcia w tali? To je stwórzmy! Luźniejsza sukienka z paskiem lub gumką idealnie wykreuje nam talie. Szerokie ramiona? Dla małej czarnej to też żaden problem – wystarczy nam sukienka ze szpiczastym dekoltem lub z głębokim dekoltem w kształcie litery V i bez rękawów. Jeśli naszym problemem są za wąskie biodra możemy dobrać sukienkę, która stworzy nam efekt bombki. Mała czarna naprawdę jest dla wszystkich.

Każda kobieta w małej czarnej będzie wyglądać uwodzicielsko i zmysłowo ale przede wszystkim oryginalnie i stylowo. Oczywiście jak w przypadku każdej sukienki podstawą fenomenalnego wyglądu i poczucia komfortu jest dobrze dobrana bielizna.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 26697 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/wieczorowa-mala-czarna/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/vks/public_html/vks.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 in /home/vks/public_html/vks.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435